Akupunktura Kosmetologiczna

Akupunktura kosmetologiczna

Akupunktura kosmetologiczna to metoda pielęgnacji urody i holistycznego oddziaływania na organizm, która swymi korzeniami sięga starożytnych Chin.
Nowoczesne techniki akupunktury rozwinięto w szpitalu w Pekinie. Lekarze stosujący akupunkturę u pacjentów z paraliżem twarzy zauważyli, że oprócz poprawy zdrowia, leczenie daje widoczne rezultaty kosmetyczne w postaci zdrowszej cery, wyrównania głębokich zmarszczek i zniknięcia drobnych.

Jak działa akupunktura kosmetologiczna?

Akupunktura stymuluje przepływ energii życiowej w kanałach energetycznych w organizmie (dzięki czemu usprawnia funkcjonowanie narządów wewnętrznych), a także poprawia dotlenienie tkanek zwiększając ukrwienie twarzy. Pozwala na utrzymanie skóry w doskonałej kondycji. Jest to świetna alternatywa dla osób, które nie chcą decydować się na inne, bardziej inwazyjne metody poprawy wyglądu.

Akupunktura stymuluje również produkcję kolagenu, ujędrnia i uelastycznia skórę. Dzięki temu powoduje zmniejszenie istniejących już zmarszczek oraz zatrzymanie procesu powstawania nowych.

akupunktura kosmetologiczna
akupunktura kosmetologiczna

Akupunktura kosmetologiczna stosowana regularnie zapobiega wiotczeniu i opadaniu skóry, w widoczny sposób poprawia jej napięcie, a także spowalnia proces starzenia się poprzez optymalne wykorzystanie naturalnego potencjału skóry do regeneracji. Zalecana jest również dla osób w trakcie odchudzania w celu zapobiegania wiotczeniu skóry poprzez zapewnienie jej ukrwienia i elastyczności.

Akupunktura ma działanie relaksacyjne, niwelujące stres, przeciwdziała bezsenności i spadkom energii oraz powoduje złagodzenie napięć mięśniowych.

Zabiegi są całkowicie bezpieczne i pozbawione skutków ubocznych takich jak: utrata wyrazu twarzy, asymetria, utrata naturalnej ekspresji lub zesztywnienie mięśni twarzy. Igły wykorzystywane w trakcie zabiegu są jednorazowe i sterylne.

Jest to metoda dla każdego, kto:

  • nie zamierza wprowadzać do swojej twarzy substancji obcych tj. botoks czy złote nici,
  • nie chce w przyszłości ponosić skutków agresywnych zabiegów kosmetycznych wykonanych we wcześniejszym okresie,
  • chce dbać o swój wygląd zewnętrzny oraz jest zainteresowany spowolnieniem procesów starzenia w sposób naturalny i bezpieczny.

Czy akupunktura boli?

Jak każde ukłucie jest to odczuwalne w niektórych miejscach, ale określane jako „ukłucie komara”. Igła akupunkturowa jest kilkakrotnie cieńsza niż igła zabiegowa do zastrzyków. Poza tym jedynie rozsuwa ona tkankę, a nie przecina ją tak jak igła medyczna. W przypadku zabiegów, w których wprowadzane są różne substancje do skóry, boli rozpieranie tkanek przez dany preparat. W przypadku akupunktury odczuwalny jest jedynie lekki dyskomfort i to tylko w obszarach twarzy najmocniej unerwionych lub najbardziej napiętych.

Zabiegi akupunktury kosmetologicznej wykonywane są na twarzy metodami:

  • 100 punktów piękności,
  • pinezkowania,
  • akupunkturą enterodermalną (usługa dostępna wkrótce).

100 punktów piękności

Zabieg 100 punktów piękności to zabieg akupunktury twarzy polegający na umiejscowieniu za pomocą aplikatora minimum 100 igieł w określonych punktach twarzy. W rzeczywistości tych igieł jest znacznie więcej, ok. 120-150.

Szacuje się, że jedna kuracja składa się z ok. 6-12 zabiegów w odstępie 10-14 dni.

Zabiegi akupunktury kosmetologicznej nie gwarantują natychmiastowej metamorfozy tak, jak chirurgia plastyczna, jednak systematycznie wykonywane dają bardzo wyraźne efekty. Po ich zastosowaniu pacjenci nie tylko wyglądają młodziej, ale również młodziej się czują.

Należy pamiętać, że szybkość pozytywnych przemian zależy od wieku, hormonalnego tła, typu skóry, stopnia zmiana na skórze i czasu istnienia problemu, a także od sposobu życia, nawodnienia, odżywiania się i ewentualnych nałogów.

Zabieg 100 punktów piękności oddziałuje też na zdrowie całego organizmu ponieważ nakłuwane są punkty biologicznie aktywne wzdłuż przebiegu meridianów. Jest to holistyczny zabieg oddziałujący jednocześnie na zdrowie i urodę. Jest to również zabieg, od którego najlepiej jest rozpocząć swoją przygodę z akupunkturą twarzy, odczuć jej działanie oraz zobaczyć reakcje własnego ciała na ten rodzaj stymulacji.

Jak wygląda zabieg?

Jeśli na twarzy jest jakaś dominująca zmarszczka, np. lwia, to zabieg zaczynam od wbicia krótkich igieł (tzw. pinezek) wzdłuż tej zmarszczki. Następnie przechodzę do właściwego zabiegu 100 punktów piękności. Po wbiciu wszystkich igieł klientka / klient zostaje sam na ok. 20 minut. Po tym czasie i po wyjęciu igieł wmasowuję w twarz serum oraz wykonuję krótki masaż twarzy.

Uwaga

Możliwe jest, że po którejś z igieł pojawi się na twarzy (na drugi dzień) mały siniaczek, który daje się zakryć korektorem. Często jednak nie ma żadnych śladów po akupunkturze.

akupunktura kosmetologiczna

Pinezkowanie

Jest to technika akupunktury twarzy, która pozwala na wygładzenie zmarszczek i bruzd oraz poprawę wyglądu blizn. Polega ona na wbijaniu bardzo cienkich mini igiełek (tzw. pinezek) na głębokość ok. 2-3 mm. Pinezki nakłuwa się gęsto wzdłuż linii zmarszczki/bruzdy. Jest to zabieg bardzo skuteczny m.in. w okolicach między brwiami (lwia zmarszczka), na poziome zmarszczki czoła, w bruzdach nosowo-wargowych i w innych niekorzystnych wgłębieniach w skórze. Igły nakłuwane są dokładnie na linii przebiegu zmarszczki i właśnie w tych miejscach pobudzają skórę do regeneracji zmniejszając widoczność zmarszczek, stymulowana jest produkcja kolagenu i elastyny, a dzięki temu w widoczny sposób poprawia się napięcie i gęstość skóry.

Możliwe jest również nakłuwanie większych partii twarzy w zależności od indywidualnych potrzeb.

Zabieg kończę wmasowaniem w twarz serum oraz wykonaniem krótkiego masażu twarzy.

Najlepsze efekty daje powtarzanie zabiegów w odstępie ok. 10-14 dni.

Uwaga

Możliwe jest, że po którejś z igieł pojawi się na twarzy (na drugi dzień) mały siniaczek, który daje się zakryć korektorem. Często jednak nie ma żadnych śladów po akupunkturze.

Przeciwwskazania

  • opryszczka, stany zapalne skóry, trądzik ropny, trądzik różowaty lub atopowe zapalenie skóry w fazie aktywnej,
  • choroby dermatologiczne w obrębie twarzy i włosów,
  • przerwanie ciągłości skóry,
  • skóra mocno naczyniowa,
  • choroby nowotworowe w fazie leczenia,
  • świeże ekstrakcje zębów,
  • nadciśnienie (nieuregulowane farmakologicznie), zaawansowana miażdżyca,
  • gorączka i/lub infekcje wirusowe,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • epilepsja,
  • mezoterapia igłowa / dermapen (do 10 dni od zabiegu),
  • silne zabiegi złuszczające (do 2 tygodni od zakończenia łuszczenia skóry).

Czytaj dalej: Face Lift – masaż tkanek głębokich

Zarezerwuj wizytę już teraz!

Za chwilę przejdziesz do strony kalendarza, gdzie będziesz mieć możliwość wyboru daty i godziny spotkania.

Umów wizytę